معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم سلام یک سری اطلاعات که مضمر ثمر برای تمامی افراد میباشد تقدیم میکنیم.
دسته
دوستان
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 59087
تعداد نوشته ها : 282
تعداد نظرات : 12
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
Rss
طراح قالب


پيام نوروزي رهبر انقلاب در سال 93

 

رهبر معظم انقلاب در پيام نوروزي سال 1393 امسال را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي» نامگذاري كردندرهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي بمناسبت آغاز سال 1393 هجري شمسي، با تبريك سال نو و نوروز به همه هم‌ميهنان و ايرانيان عزيز در سراسر جهان بخصوص خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران و مجاهدان راه اسلام و ايران، سال جديد را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي» نامگذاري كردند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به تقارن سال جديد با ايام شهادت بانوي بزرگ جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها از خداوند متعال مسالت كردند: اين تقارن، امكان بهره گيري مضاعف از انوار هدايت الهي و بركات فاطمي را براي ملت ايران فراهم سازد.

ايشان در ترسيم افق سال نو، دو مسئله اقتصاد و فرهنگ را مهم تر از مسائل ديگر بر شمردند و تاكيد كردند: براي تحقق شعار سال 93 يعني «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي» تلاش مشترك مسئولان و آحاد مردم ضروري است.

رهبر انقلاب مسئله اقتصاد را براي مردم و كشور مسئله اي مهم خواندند و با اشاره به برخي تلاشهاي قابل تقدير در زمينه ي حماسه ي اقتصادي افزودند: البته در سال گذشته حماسه اقتصادي به شكل مورد انتظار محقق نشد كه لازم است اين حماسه در سال جديد به وجود آيد

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به نقش اساسي و برجسته ي مشاركت و حضور مردم در «زندگي و سازندگي كشور» خاطرنشان كردند: هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، كار بدون حضور مردم پيش نخواهد رفت و گروه‌هاي گوناگون مردمي بايد با اراده و عزم راسخ ملّي در اين عرصه‌ها نقش‌آفريني كنند.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: مسئولان هم موظفند با توكل به خداوند و با تكيه بر مردم، در هر دو عرصه ي اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد ميدان عمل شوند.

ايشان تاكيد كردند: آن‌چه در سال جديد پيش رو داريم، عبارت است از اقتصادي كه به كمك مسئولان و مردم شكوفايي پيدا كند، و فرهنگي كه با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوي حركت بزرگ كشور و ملت ما را معين كند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأكيد بر ضرورت استفاده از تجربه‌ها و عبرت‌هاي گذشته در تصميم‌گيري‌هاي آينده، به ارزيابي كيفيت تحقق شعار «حماسه سياسي و حماسه اقتصادي» پرداختند و گفتند: در سال 92، حماسه سياسي با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه‌هاي مختلف نظير انتخابات، راهپيمايي‌هاي بزرگ و عرصه‌هاي ديگر به بهترين شكل تحقق پيدا كرد و با دست بدست شدن قدرت اجرايي در كمال امنيت و آرامش، حلقه ي جديدي از سلسله ي طولاني مديريت كشور شكل گرفت.

رهبر انقلاب مسئله اقتصاد را براي مردم و كشور مسئله اي مهم خواندند و با اشاره به برخي تلاشهاي قابل تقدير در زمينه ي حماسه ي اقتصادي افزودند: البته در سال گذشته حماسه اقتصادي به شكل مورد انتظار محقق نشد كه لازم است اين حماسه در سال جديد به وجود آيد.

ايشان «سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي» را زيرساخت فكري و نظري تحقق حماسه اقتصادي خواندند و تأكيد كردند: در پرتو اين سياست‌ها اكنون زمينه لازم براي تلاش مضاعف فراهم است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پيام نوروزي همچنين از خداوند متعال براي همه ايرانيان عزيز، جوانان، خانواده ها، كودكان و مردان و زنان اين سرزمين پر افتخار، در سال جديد تنِ سالم، شادابي، آرامش روحي، محبت، پيشرفت و تعالي و سعادت آرزو كردند.

 

سال نو مبارك...!!!

          

        ... السلام عليك يا فاطمة الزهرا(س)...

            

             شهادت مادر عالم را بر تمامين شما تسليت عرض مي كنم.

 

 
دسته ها : مناسبت ها
X