معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم سلام یک سری اطلاعات که مضمر ثمر برای تمامی افراد میباشد تقدیم میکنیم.
دسته
دوستان
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 59155
تعداد نوشته ها : 282
تعداد نظرات : 12
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
Rss
طراح قالب

         سلفي گري چيست و رابطه آن با وهابيت ؟؟؟ از جمله عناوين و القابي كه وهابيون و گروهي از جماعت ها اسلامي برخود گذاشته و بر آن افتخار مي كنند عنوان (( سلفيّه يا سلفي گري )) است . اين عنوان به نوبه خود بيان گر يك ايده و روش در برخورد با مسائل ديني است . آنان مي گويند بهترين  عصر ، عصر سلف صالح است اصلي كه به زمان پيامبر (ص) و زمان نزول وحي نزديكتر است .

          چون مسلمين صدر اسلام سنّت پيامبر (ص) و قرآن كريم را بهتر درك مي كردند . اين ها با ولايت وشيعه و در كل با اسلام مخالف هستند و فتواهاي كه مي دهند بر خلاف قرآن و سخنان معسومين (ع) و پيامبر (ص) كه آنان مي گويند ما قبول داريم پيامبر (ص) ودر خيلي قضايا شيعه كشي انجام مي دهند لذا فهم در مورد آنان براي ما لازم است اخيراً نيز مشاهده مي كنيم كه وهابيان از اطلاق عنوان وهابي به خود پرهيز مي كنند و در صدد تعويض آن به عنوان سلفيّه بر آمده اند مي گويند ما تابع يك شخص رئيس وهابيان ( محمد بن الوهاب ) نيستيم .

          بلكه تابع يك خط فكري به نام ((سلفي گري )) هستيم . بنابر اين ، جا دارد ما اين موضوع ها را مورد برسي قرار بدهيم .

  مفهوم لغوي سلفي ؟؟؟   تعريف هاي زيادي شده است فقط ما به چند تا مي پردازيم . ابن منظور مي گويد : سلف ، يسلف ، سلفاً ، سلوفاً ؛ يعني پيشه گرفت .سالف ؛ يعني پيشه گيرنده . سلف ، سليف ، و سلفه ؛ يعني جماعت پيشه گيرنده .

           ابن فارسي مي گويد : (( سلف : س ل ف ،حروف اصلي كه دلالت بر تقدُّم و سبقت دارد . پس سلف كساني هستند كه گذشته اند.

  مفهوم اصطلاحي سلفي ؟؟؟ سمعاني مي گويد : سلفي نسبتي به سلف است و اين نسبت  ،  مذهب گروهي است كه آن ها با اين نسبت شناخته مي شوند .

          دكتر محمد سعيد رمضان بوطي مي گويد : (( سلف در اصطلاح بر كساني اطلاق مي شود كه در سه قرن اول اسلام ، مي زيسته اند.X