معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم سلام یک سری اطلاعات که مضمر ثمر برای تمامی افراد میباشد تقدیم میکنیم.
دسته
دوستان
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 59163
تعداد نوشته ها : 282
تعداد نظرات : 12
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
Rss
طراح قالب
                                                  بسمه تعالي
                         
                                        لعنت الله عليه

بيوگرافي اسحاق دبيري :

لطفا در مورد اسحاق دبيري عوضي كه از وهابيون افراطي بوده است توضيحاتي ارائه بفرماييد؟

إسحاق بن عبدالله بن محمد دبيري عوضي
وي يكي از وهابيون تندرو ساكن در عربستان سعودي و ايراني تبار بود كه تمام عمر خود را در راه مقابله با مذهب ناب تشيع و دشمني با خاندان عصمت و طهارتسپري كرد .

و در اين راه از هر گونه توهين و افترا و نشر اكاذيب و جعليات كوتاهي نكرد،كه از مهمترين اقدامات وي مي توان به تاليف و ترجمه فارسي دهها كتاب از كتب وهابيت اشاره كرد.

وي در سال 1962ميلادي در روستاي بلغان از توابع لارستان استان فارس در جنوب ايران به دنيا آمد.
بعد از اكمال مراحل ابتدايي و دبيرستان وارد دانشگاه اسلامي مدينه منوره شدو در آنجا مشغول تحصيل علوم شرعي وهابيت شد و در سال 1408هـ ق از دانشكده حديث و علوم اسلامي با درجه ليسانس فارغ التحصيل گرديد. سپس وارد معهد (انستيتوت) عالى آموزش ائمه و دعوتگران در مكه مكرمه شده و در سال 1412هـ قمدرك فوق ليسانس را بدست آورد.


وي چند كتاب تاليف كرده كه عمدتا كتبي مجمل و چند صفحه اي هستند و بيشتر بهمقاله شبيه هستند تا كتاب، وي در اين كتب عمدتا در پي مقابله با تشيع و اهل بيت عصمت و طهارت است كه اوج بغض و كينه خود را به اين خاندان در كتبش نمايان كرده است كتبي مانند: مانند بهترين انسانها بعد از پيامبران، دروازههاي بهشت، يزيد بن معاويه، غدير خم، روز عاشورا، عصمت (حضرت) زهرا از ديدگاه اهل سنت و...
اما مهمترين كار وي ترجمه كتب عربي مفتيهاي وهابي بوده كه برخي تا 500 كتابنيز ذكر كرده اند كه مهمترين آنها ترجمه كتاب مختصر منهاج السنة النبوية ابن تيمية تاليف عبد الله الغنيمان وكتاب إسلامية لاوهابية اثر شيخ ناصر العقل وكتاب أعلام التصحيح تاليف شيخ خالد البديوي، و كتاب هذه مفاهيمنا تاليف شيخ صالح آل الشيخ وكتاب غاية المريد شرح كتاب التوحيد تاليف شيخ صالح آل الشيخ مي باشد.


همچنين وي به عنوان مجري برنامه هاي وهابيون در راديوي عربستان سعودي فعاليت ميكرد و به خاطر زبان فارسي كه بلد بود يكي از مبلغان و مزدوران وهابيت براي گمراه كردن فارسي زبانها بود كه برخي برنامه هاي وي عبارت بود از: "سراب شبهات در شاهراه حقيقت" و "اسلام و خانواده" و "اسلام و زندگي" و"حقوق انسان در اسلام" و...
حاصل ازدواج وي چهار دختر و سه پسر است كه بزرگترين پسرش عبدالله بن إسحاق است.


وي در پايان عمر مبتلا به بيماري سرطان شد تا اينكه در صبح دوشنبه 21 صفر 1430هـ.ق برابر با 28/11/1387هـ ش بر اثر همين بيماري مُرد و در مقبرة ام حمام رياض عربستان سعودي به خاك سپرده شد و حال بايد پاسخگوي اعمال خويش درمحضر خداوند تبارك و تعالي باشد.


                    صلوات...

            

               براي شهدا...     

                  

                   امام شهدا...
X